Nemzeti közérzet és Brüsszel aggodalmai azonos képet rajzolnak fel
Az útelágazás 2010-ben választás elé állította az aktuális magyar kormányt - az irányválasztás, az "úton és útszélen maradtak" statisztikái még semmilyen megnyugtató választ nem adott sem a lakosságnak, sem a magyar munkaerőpiac fő foglalkoztatóinak a mikro és kisvállalkozásoknak.
A magyar gazdaság döntései csak megfelelő társadalompolitikai lépésekkel együtt érhet el eredményt.
Ma minden politikai műhely, politikai irányzat és a magyar emberek érdeke, hogy Magyarország konszolidálja az erőteljes gazdaságpolitikai lépések közben a jogalkotásban a társadalommal szemben elkövetett hibáit.
Brüsszel elismerte a törekvéseket, felismerte a káros folyamatokat.
3 év alatt a kirajzolódott Magyarország társadalom és gazdasági képe a Nemzeti Közérzet és Brüsszel által alkotott képben rendkívül hasonló.
Mérsékelt demokrata gondolkodás alapja, hogy a Nemzeti Közérzet, a társadalmi részvétel és civilkontroll elsőbbséget élvez a jogalkotás során.
Nemzetközi döntéselőkészítési példák (Dánia, Hollandia stb.) egy ország sikeres és társadalomban valóban elfogadott törvényeit, intézményrendszerét eredményezik.
Az eltelt 3 év ezen a területen elmaradt minden választói várakozástól, nemzetközi és hazai megdöbbenést kiváltva.
Mérsékelt politika képviselőjeként a mérsékelten liberális piaci verseny biztosítását, az állam felesleges és adófizetői forintokat pazarló feladatvállalásainak leépítését Magyarország szempontjából jelentős tényezőnek tartom.
Az államnak a bürokratikus terhek és károk enyhítésére kell a vállalkozói csoportok számára azonnali, gyors és jó szolgáltatásokat biztosítani pl. a cégbíróságok mellett.
Ennek érdekében a mindenkori kormány munkáját javítandó parlamenti indítványcsomag (európai lobbi) került összeállításra, amelyet a héten benyújtunk a parlamenti bizottságok részére.